30 Temmuz 2016 Cumartesi

1 Aydır 575 Km Uzakta Antalya'dayız...
Tam 1 Ay ve 2 gündür Antalya'dayız, evden 575 km uzakta ve sosyal medyadan da kısmen uzakta... Hem yazmayı çok özledim hem de bir yerlerden uzakta ve kendimi böyle dinler hallerimi çok sevdim bu bir aydatelefonundan yazdığım bu yaziyla merhaba demej istedim.am ve Kağanım ile dedemin evinde başlayan ve bazen de dayımın evinde devam eden yaz tatilimizde bugüne dek; 2 doğum günü, 3 nezle ve 12 kez de deniz seferi geçirdik bu sürede. Keyifler ve keşifler yerli yerinde, en etkin keşifte kendi içimizde. Özellikle de benim için...

28 Haziran'da yola çıktığımızın fotoğrafları üstteki kolaj fotoğraflardan ilk ikisi (soldan sağa), Gemlik'ten çıkış ve Bursa Antalya yolculuğunun yarılamış halde güneş batarken. Şükür ki güzel geçti yolculuk, bloğumun Facebook hesabımda da paylaştığım gibi..

3. fotoğraf geldiğimizin ilk haftasından, bol oyun ve bol sohbet ile geçen akşamlarımızdan birinin yatmadan öncesinden, Kağanımla ben. Geldiğimizden beri internete giremediğim her an daha çok Kağanımla geçiyor dakikalarım. Evde de aynı idi şüphesiz ama kreş bittiğinden beri burada daha çok vakit geçirir olduk. Anne babayı çok özledi kuzum ama gelemediklerinden sebep göremedi, onlar yeni evlerinin tadilatı ile uğraşa dursun bizde Kağanı fazlasıyla meşgul ediyor ve de her fırsatta da telefonla görüştürüyoruz. Bazen zor olduğu da oldu ama anne babasının işten izin alamadığını ve de ev tadilatı ile uğraştıklarını biliyor. Büyüyor, büyüyoruz çok şükür. Bazen mısır ayıklıyoruz, bazen fasulye ayıklarken yardım ediyor ve daha neler neler rastgeldikce işte..

7 Temmuz da 5. yaşına girdi Kağanımız, kendi aramızda kutlama yaptik o gün. 7 Temmuz Kağanımız için "Punding" ile geçti. (Üstteki fotoğraflardan Alttaki ilk resim) 5'i gösteren parmaklarını yapmasını isteyen de bendim o gün, 3lü kolaj bile çıktı bu hallerinden; İnstagram hesabıma koydum doğum gününde. Onun büyüdüğünü izlemeye başlayalı ve de teyze olalı 5. senem, şükür. :)

Üstteki son resim de, Meromların evinin bahçesinde bana ve Kağana yapılan sürpriz akşamın başlangıcı; Mehmet dayım, Hatice yengem, İsmet teyzemler, Merom, Meryem teyzemler, annemler ise sürprizlerin başrol kahramanları. Bu sene doğum günümü 4 gün öncesinden kutladık o gün, öncesi ve sonrasi ile çok güzeldi, sürpriz bombardımanına da tutulan ben yine çok mutlu idim sayelerinde. :) Ne kadar teşekkür etsem az ailem dediğim dostum dediğim insanlara, sevildiğimi bilmek benim için en özeli tabii..

Kısacası Kağanım 23 gündür 5, bense 3 gündür 25.yaşıma basmış durumdayım. Günlerimiz özel, güzel, tadilat vs sebebiyle zorlu ve boş görünen günlerde bile dolu dolu geçti ve geçiyor...Zor da olsa annemin  telefonundan yazdığım böyle bir yazı oldu işte. Hep derim, bilgisayardan yazmak gibisi yok, gerçekten öyle. :) Fırsatım olmadığı için, büyük ihtimalle eve dönene dek böyle. Ne zaman olur bilmem, bir dahaki böyle bir yazı da görüşmek üzere. Kaliteli ve musmutlu günlerimiz olsun sevdiklerimizle.

Antalya'dan Sevgilerimle. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...