9 Aralık 2014 Salı

Yılbaşı Süslemeleri Ve Yılbaşına Doğru

Yılbaşı yaklaşıyorken, yılbaşı adına süsleme hazırlıkları da başladı avmlerin ve birçok evin. Sizleri bilmem ama, ben bu tarz süslemeleri seviyorum. Hayatta boyle güzelliklere de ihtiyacımız var bence. :))


Bu geyikler, Bursa Nilüfer'de bulunan Carrefour'un girişinde yılbaşı hazırlığı için yerlerini almışlar. Çok hoşuma gitti doğrusu. Yeni bir yılı kutlamak, başka anlama çekilmemeli artık ülkemizde. Yıl olmuş 2014, hala Hristiyan adeti diye savunmaya kalkan var. Hoşuma gitmeyen bir durum bu. Olsa dahi, o kadar basit değil herşey. :)


Geride bıraktığımız haftasonu malum vize günlerimdi, sınav araları ve sonrasında fırsat buldukça avm gezmelerimizi yaptık yine bizde. Havalar soğukken gezebildigim tek yer avm'ler çünkü. Yılbaşı öncesinde görmeyi ve paylaşmayı sevdiğim yilbasi süslemelerini paylaşmak istedim sizlerle, az olsa bile...


Mesela bu resim de Carrefour'un market bolumunden; sebze reyonuna yılbaşı temalı kapı yapmışlar kutulardan. Yani illa büyük masrafa gerek kalmadan da oluyor, maksat sevdiklerimizi yılbaşı adı altında sevindirebilmek için. Beklenen yeni yıla doğru, ailenizle veya aileniz için birseyler yapabilmek ve anilariniza anılar katmak için... :)

Hayat bugün, yakın gelecek ise yarın diye düşünmek gerek; Sevdiklerimizle mutlu olabilmek için, her fırsatı yakalamak gerek...


Yılbaşı böyle birşey bence; illa hediye almak gerekmez, sevdiklerimize görsellik dolu bir güzellik sunarak da mutlu edebiliriz birbirimizi. Bu daha da mutlu eder aslında. Kimimiz küçük bir yazı yazar,  kimimız küçük bir şey örer,  kimimiz güzel yemekler hazırlar, kimimiz de küçük bir masa kurar PTT (Pijama Terlik Televizyon) yapabilmek için sevdiklerine. :)

Veya tek bir söz yeter bazen de işte. Kutlamalar olmadan da mumkun elbet...


Ama dedigim gibi, hepsinde umutlarımız var iste; yeni bir yıla başlamanın güzel umutları, bir yılı daha bitirdik acısıyla tatlısıyla anımsaması, en kötü günümüz boyle olsun umudu...

Yeni yılı beklerken böyle hoş tatlar içinde bulunuruz işte bence.  Birşeyleri kutlamak ve yeni yılı beklemek de bu sebeplerden ötürü güzel benim için. Ve evet her kapı sevdiklerimle beraber olmaya çıkıyor elbet. :)

Sevdiklerimizle dolu güzel günlerimiz olsun, küçük süprizlerden büyük mutluluklara sahip olalım inşallah hepimiz. Sevgiler... :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...